Tým Alpine je jako bonboniéra – nikdy nevíš, co ochutnáš. Po většině čokoládových bonbónů je ale člověku zle a i proto se jí většina lidí v paddocku výhýbá obloukem. Skončí tu většinou jen ti, kteří nemají žádné jiné možnosti a roli v týmu berou jako záchrannou ruku, která jim pomůže se udržet ve světě F1 do doby, než přijde něco lepšího.
VC Miami nabídla tradičně náhled do další kapitoly spousty mikropříběhů, jimiž se letošní sezóna jen hemží. Na některé z nich, které jsme si nerozebrali v pozávodní diagnóze, si posvítíme v dnenším článku, pomocí kterého dáme letošní VC Miami sbohem.
Naše očekávání před závodním víkendem v Miami byla toho nejnižšího charakteru. Většina fanoušků se na Miami dívá pro to, čím opravdu je – jde především o komerci. Ta, společně s potřebou více proniknout na americký trh, zažehla touhu F1 tu začít závodit a samotná závodní stránka šla stranou. O to příjemnější překvapení nás letos čekalo...
Sprintová část víkendu byla z pohledu Red Bullu absolutně nezvládnutá a tým tak honem rychle potřeboval zázrak, který by odvedl pozornost od jejich veškerých selhání. Zázrak nakonec přišel v podobě pole position, která přesně kopíruje všechny získané pole positions Maxe Verstappena v letošní sezóně...
Max Verstappen si v posledních dnech do životopisu zapsal dvě důležité životní události. Na vlastní kůži konečně poznal jednu z nejkrásnějších věcí v životě, kterou je narození dítěte. O pár dní později ale prolomil i svůj osobní rekord, když v závodě (ať už klasickém nebo sprintovém) dojel mimo bodované pozice, a to poprvé od roku 2016, kdy se oficiálně stal pilotem hlavního týmu Red Bullu, který mu v posledních týdnech a měsících přidělává spoustu vrásek na čele.