Eiskingcar
logo
NEXT
RACE
F1 CHINESE
GRAND PRIX
logo
NEXT
RACE
F1 CHINESE
GRAND PRIX
cs

Články

Řadit dle
Datum
19/04/24
Shrnutí nejdůležitějších aktualit (19.4.)

V dnešním souhrnu se opět podíváme na ty nejdůležitější aktuality, dovysvětlení různých situací z tréninku či spritnové kvalifikace, a příspěvky na sociálních sítích.

18/04/24
Shrnutí nejdůležitějších aktualit (18.4.)

Závodní víkend nám pomalu začíná a s ním se k nám dostávají i zajímavé vyjádření, aktuality a příspěvky na sociálních sítích. Již tradičně se na ty nejzajímavější z nich podíváme v dnešním článku.

18/04/24
Preview: VC Číny

Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dočkali. F1 se po dlouhých pěti letech vrací do Šanghaje a vše nasvědčuje tomu, že návrat to bude skutečně epický. Okruh v Šanghaji se vyznačuje dlouhými rovinkami, několika pomalými zatáčkami a středně rychlými zatáčkami, především pak komplexem prvních několika zatáček, který připomíná zkrouceného hada, kde levá přední pneumatika bude prosit o slitování a o víkendu bude naprosto klíčové ji co nejdéle udržet při životě. Komu se to podaří...

17/04/24
Jak se změnil svět F1 od poslední návštěvy Číny?

Pět let je dostatečně dlouhá doba na to, aby se ve světě obrátilo všechno naruby. Když jsme naposledy navštívili Čínu, tak neexistoval žádný COVID-19, každý rok jsme jezdili do Soči na návštěvu k Vladimiru Vladimirovičovi, spousta pilotů přišla, spousta jich odešla, spousta z nich se ve F1 sotva stihla ohřát a hned šli z kola ven. Událo se toho zkrátka tolik, že by nebylo od věci se pozastavit, udělat krok zpět a podívat se, jak se svět formule 1 od roku 2019 změnil.

16/04/24
Kteří piloti letos bojují o záchranu?

Svět formule 1 je velmi dynamický, krutý a zřídka dává pilotům druhou šanci. Když se ale tak stane, pilot musí doručit a musí to udělat rychle, jinak může z tohoto světa zmizet dříve, než stihne říci „pit stop“.